Web

Ebay

Veľmi obľúbeným spôsobom nakupovania sa v uplynulých rokoch stal internetový obchod Ebay. V iných krajinách je obľúbeným už dlhšie, no na Slovensko prenikol až v posledných rokoch. Je veľmi obľúbeným najmä u mladých ľudí a pravidelne na ňom nakupujú. Poďme sa teda podrobnejšie pozrieť na to, čo je podstatou tohto obchodu a čo sa skrýva za jeho úspechom.

ebay

Pôvodnou podstatou obchodu Ebay bola hlavne dražba výrobkov. Predávať tu mohol ktokoľvek a išlo o to predať málo nosené veci a vydražiť cenu. Išlo napríklad o značkové oblečenie či obuv. Cieľom bolo aby predávajúci mohol predať značkovú vec za dobrú cenu a kupujúci ju kúpiť oveľa výhodnejšie ako v obchode. Išlo v podstate o bazár. Táto podstata sa samozrejme zachovala a doteraz tam prebiehajú rôzne dražby unikátnych výrobkov.

bazar

Obľúbenejším u nás Slovákov sa stalo nakupovanie lacného oblečenia a iných vecí, ktoré sú ponúkané za veľmi nízke ceny. Toto sa stalo najväčšou konkurenčnou výhodou a tieto ceny dokázal už len ťažko niekto poraziť. Ďalšou výhodou je doručenie kdekoľvek na svete a dokonca pri väčšine výrobkov aj úplne zadarmo!

Čo sa týka nevýhod určite je to doba doručenie, keďže väčšina výrobkov prichádza z Číny tak čakacia doba je niekedy aj jeden mesiac. No aj napriek tomu je to stále veľmi výhodné a obľúbené. Ak si dokážete objednať s predstihom tak nemáte žiadny problém. Kvalita však tiež zohráva veľkú rolu. No povedzme si úprimne, že ani v niektorých kamenných predajniach sa kvalita vôbec nelíši. Ja som bola dokonca spokojná aj s kvalitou oblečenia, ktoré som si nakúpila za smiešne ceny. Dodanie ma taktiež príjemne prekvapilo keďže išlo len o dva týždne. To sa teda oplatí počkať no nie?

nakupování

Práve v týchto spomenutých veciach sa skrýva úspech tohto druhu obchodovania. Prvé úspechy zaznamenal samozrejme v Amerike, no netrvalo dlho a veľkú obľubu má už aj u nás. Preto aby ste si vytvorili názor je najlepšie to vyskúšať. Tak smelo do toho!

3/5 - (1 vote)

Written by