Výrobky

Interkomy- praktická a funkčná komunikácia motorkárov


Interkomysú funkčnou súčasťou pri jazde na motorke, ktorú oceníte z viacerých hľadísk, no najmä keď jazdíte so spolujazdcom alebo v skupine. Z hľadiska parametrov predovšetkým ak ide o moderné riešenie typu sena Eres-racing.sk. Poďme sa však bližšie pozrieť na primárnu funkciu týchto prvkov a na to, ako sa dajú reálne využiť.Zraz motorkárov, západ slnka

  • Sú neoceniteľnou výbavou ku kvalitnej komunikácii so spolujazdcami a takisto dokážu byť užitočné z hľadiska bezpečnej jazdy.

Je však vhodné pripomenúť, že sa môžeme stretnúť s dvoma typmi interkomov- s káblom alebo naopak bezdrôtovými.
Aj v tomto prípade sa stáva druhá možnosť značne populárnejšou, poskytuje praktickejšiu a komfortnejšiu stránku pri pravidelnom využití. Samozrejme aj tu platí- treba ich napájať. To neplatí pri káblových, ktoré sú aj vďaka tomu cenovo prístupnejšie a pre začínajúcich jazdcov určite dostačujúce. Káble sa však na druhej strane môžu rýchlejšie poškodiť a opotrebovať, pričom interkomy s bluetoothom, respektíve bezdrôtovým pripojením spravidla vydržia dlhšie.
Kompatibilita s mobilom a ostatnými zariadeniami
Spomenuté prvky je možné funkčne prepojiť takisto s mobilom (cez bluetooth) a týmto spôsobom zabezpečiť kvalitnú komunikáciu. Tento spôsob sa teší využitiu najmä pri skupinových jazdách, kedy sa však totožným princípom dokážu vzájomne prepojiť interkomy ostatných motorkárov, respektíve vytvoriť tak spoločný komunikačný kanál s dosahom cca 1 kilometer.Dve motorky vedľa seba

  • Klasické modely majú dosah približne 1km a je možné ich prepojiť až so šiestimi ďalšími interkom zariadeniami.

Môžete sa nezáväzne baviť, alebo tento komunikačný kanál využiť aj prospešnejšie- Oboznámiť prítomných jazdcov o situácii na ceste pred nimi (napr. o policajných hliadkach, zlom teréne, nehode či iných možných nepríjemnostiach).

  • Batéria vydrží cca 20 hodín, prípadne je možné zariadenia pripojiť k dostupným USB vstupom.

 

4.5/5 - (2 votes)

Written by